Atulin Stantin, Ukraine

Maya

Ninja
Return-Path: <stanatu@btconnect.com>
From: Stan Atu <stanatu@btconnect.com>
Subject: përshëndetje, Emri im është z. Atulin Stantin nga Ukraina, unë jam ende duke pritur përgjigjen tuaj për mesazhin tim të fundit, për trashëgiminë tuaj prej 6.8 milion ero
Date: Mon, 15 Jun 2020

(Translation: Hello, my name is Mr. Atulin Stantin from Ukraine, I am still waiting for your answer to my last message, for your inheritance of 6.8 million euros )

Tariel

Ninja
Return-Path: <atulintin@gmail.com>
From: Atulin Stantin <atulintin@gmail.com>
Date: Fri, 19 Jun 2020 19:09:54 +0100
Subject:Më shumë informacion

I dashur

Ju faleminderit për përgjigjen që keni dhënë për mesazhin tim, siç ju shpjegua, unë kam qenë avokati personal i të afërmve tuaj të ndjerë para vdekjes së tij. Shtë e vërtetë që ju nuk mund ta njihni atë personalisht, por në ligj të tyre ato që ne i quajtëm të afërm në distancë, ju nuk mund t'i njihni ata personalisht ose i keni parë ata më parë, por ata ju njohin ju, kështu që nuk ishte gabimisht që unë të kontaktoj me ju, unë ishte i sigurt dhe banka gjithashtu më kërkoi që të lidhem me ju, kështu që fondi do të dalë për ju. Mora përgjigjen tuaj, Ju duhet të mirëmbani dhe respektoni rregullat / rregulloret për aktualizimin e suksesit të këtij fondi pa ndonjë vështirësi. Sidoqoftë, thjesht dua t'ju tregoj për këtë çështje sepse jam në gjendje t'ju ofroj të gjitha informacionet ligjore dhe përkatëse për suksesin e këtij transaksioni.

Unë nuk do të doja që ky fond të deklarohej i pafalur nga banka, pasi ata kanë deklaruar që fonde si kjo normalisht janë deklaruar si një faturë e paditur dhe transferohen në llogarinë e thesarit Togo nëse nuk pretendohet, prandaj në vend që të ndodhte kjo, unë u përpoqa të gjitha Unë mund të të gjeja ty.

Ju kërkohet të bëni kërkesë për lëshimin e fondit në vlerë prej 6.800,000.00 € (Gjashtë milion e tetëqind mijëra euro) që u la pas në bankë nga i afërmi juaj i ndjerë para se të konfiskohet ose deklarohet i pa shërbim nga banka.

Si avokat personal i MR tuaj i afërm i ndjerë. HOXHA S..., është detyra ime të ju paraqes në bankë si të afërmin, kështu që banka do t’ua lëshojë fondin juve, për sa kohë që mbiemrat janë të njëjtë, pavarësisht nëse është nga lindja ose martesa, që do të thotë se jeni i kualifikuar me ligj për tu paraqitur në bankë si i afërmi i klientit tim të ndjerë. Unë qëndroj si garant i juaj, banka ka të gjitha kurset për të lëshuar dhe transferuar këto para tek ju si trashëgimtar përfitues në këtë fond.

Edhe njëherë sigurohuni për gatishmërinë time për t'ju dhënë informacionin e nevojshëm për transferimin e suksesshëm të fondeve për ju. Unë do të pres që të dëgjoj nga ju, sapo të merrni këtë mesazh, në mënyrë që të ecim përpara me transaksionin. Prandaj, çdo marrëveshje është bërë këtu në Togo dhe gjithashtu në vendin tuaj për funksionimin e qetë të këtij transaksioni me kusht që të ndiqni udhëzimet e mia dhe të vendosni mbështetjen tuaj maksimale për këtë transaksion, duke bërë kështu që fondi do të lëshohet dhe transferohet në llogarinë tuaj bankare . Pas marrjes së postës tuaj të ardhshme që tregon gatishmërinë dhe gatishmërinë tuaj për të punuar me mua, unë menjëherë do t'ju prezantoj zyrtarisht në bankë si të afërmit ose të afërmit me klientin tim të ndjerë dhe do të udhëzoj menaxhmentin të lëshojë fondin për ju.

Unë garantoj që kjo do të ekzekutohet në bazë të një marrëveshje të ligjshme që do t'ju mbrojë nga çdo shkelje e ligjit këtu në Togo dhe gjithashtu në vendin tuaj Të gjitha informacionet dhe dokumentet ligjore të nevojshme për t'ju mbështetur në këtë kërkesë do të merren nga gjykata e lartë të drejtësisë. E tëra që kërkoj nga ju është bashkëpunimi juaj i sinqertë për të na mundësuar ta shohim këtë transaksion. Gjithçka që ju nevojitet është një siguri nga ju që do të respektoni rregullat / rregulloret e këtij transaksioni deri në fund. Pas përfundimit të këtij transaksioni, ju do të paguani tarifën e avokatit tim 20%. që do të thotë se ju do të keni të drejtë në 80% të shumës totale, ndërsa 20% e mbetur do të jenë për akuzat e avokatit tim. Duke pritur përgjigjen tuaj urgjente me informacione më poshtë.
Emri i plotëPjesë NumriPhone. Kështu që ne mund të vazhdojmë.

Respekt, z. Atulin Stantin

Hmm. Not exactly Albanian...

Return-Path: <atulintin@gmail.com>
From: Atulin Stantin <atulintin@gmail.com>
Date: Thu, 25 Jun 2020
Subject: Më shumë informacion

BECAUSE YOU ARE BIG FOOL , YOU CAN ALSO SEND THIS TO A SCAM PAGE , I WILL MAKE SURE THAT THIS EMAIL IS BLOCK